top of page
Tasarımını Yaşama Atölyesi: Hakkında

Human Design Nedir?

Human Design sistemi, kadim öğretiler ve modern bilimin sentezlenmesiyle ortaya çıkan bir kendini tanıma aracıdır. Astroloji, Hindu çakra sistemi, Kabala hayat ağacı, I Ching gibi kadim öğretilerden ve kuantum fiziği, biyokimya ve genetik gibi modern bilimlerden yararlanır.


Human Design tüm bu öğretilerin senteziyle;

- Bireysel eşsizliklerimizi ortaya koyarak, otantik varlığımızı keşfetmemizi sağlar,

-Yaşam kalitemizi yükseltebilecek pratik ve deneyimsel ipuçları sunar,

-Deneyimledikçe tutarlılığına hayran olduğumuz muazzam farkındalıklar yaratır.


Hayatımızı kendimiz olarak yaşayabilmenin yolunu gösteren, yeteneklerimizi, becerilerimizi ve potansiyelimizi keşfetmemizi sağlayan bir kılavuzdur.


Bu kılavuz hem kim olduğumuzu, dünyayla nasıl kolaylıkla ilişki kurabileceğimizi anlatırken, hem de koşullanmalar yüzünden devam ettirdiğimiz, doğamıza uygun olmayan alışkanlık ve davranışlarımızı fark etmemizi sağlar. Yani bize “kim olduğumuz” kadar “kim olmadığımız” konusunda da rehberlik sunar.


Kendi içsel rehberlik sistemimizi (yani doğru karar alma mekanizmamızı) keşfetmemizi sağlayarak; hayatta kendi yolumuzdan gidebilmemize, dirençsiz bir şekilde tatmin, başarı ve huzur dolu bir hayata geçişimize öncülük eder.


Sistem bize kendi kullanım kılavuzumuzu sunar, asıl belirleyici olan ise bu kılavuzla bizim ne yaptığımızdır. Gerçek doğamızı yeniden keşfetme süreci farkındalık kadar deney ve gözlem gibi çalışmalar gerektirir.


"Evren farkındalığı sever ama her zaman eylemi alkışlar"


Tam da bu nedenle Human Design deneysel bir sistem. Bize sadece inanmamız gereken bir bilgi seti sunmak yerine, bu bilgileri kendi günlük deneyimimize dahil ederek, sistemin bizim için işe yarayıp yaramadığını test ederek yolculuğumuzu derinleştirmemizi önerir.

Tam bu noktada "Tasarımını Yaşamak Atölyesi" devreye giriyor.

Tasarımını Yaşama Atölyesi: Hoş Geldiniz

Tasarımını Yaşamak  Atölyesi Nedir?

Tasarımını Yaşamak Atölyesi, hayatınızı değiştirebilecek bir dönüşüm yolculuğudur. Herkese açık olan bu atölye, Human Design Sisteminin en önemli temel bilgilerini ve dönüşümsel pratik ve uygulamalarını öğretir.  

  

Bu atölye Uluslararası Human Design Okulu'nun bünyesindeki Human Design eğitimlerinin ilki ve daha sonraki eğitimlerin ön koşuludur. Atölye sadece IHDS'nin yetkilendirdiği Human Design Rehberleri tarafından verilebilir. 

  

Atölyenin temel amacı; birlikte ve birbirimizden aldığımız güçle “koşullanmalarımızdan arınarak” “kendimiz olabilme” yolculuğuna çıkmaktır.  

  

Tasarımını Yaşamak Atölyesi kapsamında Human Design Sistemine dair tüm temel bilgileri öğrenip, katılımcı soru ve paylaşımları ile konuda derinleşilir ve bu sayede sisteme dair bilgiler daha anlaşılır ve uygulanabilir olması sağlanır.   

Atölye 9 hafta sürecek ve ZOOM platformu üzerinden yapılacaktır. Her hafta aynı gün ve saatte ikişer saatlik online buluşmalarda konu anlatımlarının yanı sıra, her haftanın konusuna paralel katılımcı haritaları ayrı ayrı değerlendirilecek, bireysel paylaşım ve sorular için de zaman ayrılacaktır.  

  

Bu atölye hem kendi tasarımınızı hem çevrenizdeki çeşitliliği anlamanızı sağlayacak ve öncelikle kendinize olmak üzere tüm çevrenize karşı hoşgörünüzün derinleşmesine hizmet edecektir. 

Tasarımını Yaşama Atölyesi: Hoş Geldiniz

Atölye İçeriği ve Diğer Detaylar

Atölye İçeriği:

  • Hafta 1: Giriş, Human Design Sistemi ve Temel Kavramları

  • Hafta 2: Merkezlere Giriş ve Baskı Merkezleri (Baş ve Kök Merkezleri)

  • Hafta 3: Farkındalık Merkezleri 1 ( Ajna ve Dalak Merkezleri)

  • Hafta 4: Farkındalık Merkezleri 2 ( Duygular/Solar Pleksus Merkezi)

  • Hafta 5: Motor Merkezleri (Ego/Kalp ve Sakral Merkez)

  • Hafta 6: Kimlik Merkezi & Boğaz Merkezi

  • Hafta 7: Karar Verme Mekanizmaları- Otorite Türleri

  • Hafta 8: Aura Tipleri ve Stratejileri (Jeneratör, Manifestör, Projektör ve Reflektör)

  • Hafta 9: Tanım Türleri, Aura Tipleri Arası İletişim, Soru & Cevap


Eğitim Platformu

Atölye 9 hafta boyunca her hafta belirlenen gün ve saatte zoom platformu üzerinden online olarak yapılır. Eğitim süresi 2 saat olarak belirlenmiştir, ancak bazı günlerde interaktif katılım yoğunluğuna göre eğitim süresi uzayabilir.

Canlı buluşmalara katılamayanlar için atölye kayıtları tüm katılımcılarla paylaşılacaktır.

Katılımcı Sayısı

Atölye boyunca her derste bütün katılımcı haritaları dersin konusuyla ilgili ayrı ayrı değerlendirileceğinden, atölye katılımcı sayısı sınırlı tutulmaktadır.

Atölye Tarihleri

Atölye tarihlerini öğrenmek ve indirimli ön talep oluşturmak için aşağıdaki butonlardan bana ulaşabilirsiniz.

Tasarımını Yaşama Atölyesi: Hoş Geldiniz
bottom of page